Savvy Ed (8-10 lat)


SAVVY ED (7-10 LAT)

Savvy Ed to licencjonowana metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 7 – 10 lat. Dedykowana uczniom kontynuującym naukę języka angielskiego po ambitnych kursach Teddy Eddie. Nadrzędnym celem metody jest opanowanie przez dzieci umiejętności komunikacji i prowadzenia swobodnej rozmowy. Mimo, że treści w stosunku do przedszkolnych są poważniejsze, nadal procesowi nauki języka angielskiego towarzyszy dobra zabawa!

NAJWIĘKSZE ZALETY KURSU

Savvy Ed zachwyca dzieci i rodziców połączeniem ambitnego podejścia i niebanalnej treści. Dzieci, bądź co bądź jeszcze małe, opanowują ogrom materiału. Równocześnie Savvy Ed jest bardzo przyjazny dla uczniów ponieważ dzieci zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego jak wiele się uczą oraz ile od nich wymagamy. Nauka nie sprawia problemów dlatego, że bazujemy na ich wiedzy i doświadczeniu językowym nabytym w poprzednich latach. W kursie Savvy Ed dzieci uczą się budować nowe zdania, precyzyjnie wyrażać myśli po angielsku, z czasem rozwijają umiejętność czytania, pisania, ale także rozwiązywania testów, bo również takim wyzwaniom w swoim życiu będą musiały sprostać. Największym sukcesem jest to, że dzieci bez problemu radzą sobie z późniejszymi egzaminami w szkole oraz egzaminami Cambridge YLE.

System i systematyczność to słowa-klucze, które gwarantują sukces naszych małych kursantów.

Diana Kubica – autorka metody

JAKIE POZIOMY OBEJMUJE SAVVY ED?

W metodzie są trzy poziomy koncentrujące się na określonych obszarach:

POZIOM 1 : komunikacja + CZYTANIE
POZIOM 2 : komunikacja + PISANIE
POZIOM 3: integracja wszystkich sprawności językowych+ GRAMATYKA

Materiał nauczania zawarty w metodzie Savvy Ed (poziomy 1-3) obejmuje poziomy A0-A2 (wg Rady Europy) i jest kompatybilny z egzaminami Cambridge English Qualifications for young learners.

 

Kursy Savvy Ed odbywają się 2x w tygodniu:SAVVY ED 1a: 2x tygodniu po 45min

SAVVY ED 1b: 2x tygodniu po 45min.

SAVVY ED 2: 2x tygodniu po 60min

SAVVY ED 3: 2x tygodniu po 60min

 

OPŁATA:

210 zł/mc + opłata za zestaw kursanta (2×45 min)

280 zł/mc + opłata za zestaw kursanta (2×60 min)

CO SPRAWIA, ŻE SAVVY ED JEST SKUTECZNY?

Savvy Ed ma wiele unikatowych i innowacyjnych elementów, które ułożone w systemową całość znacznie podnoszą efektywność nauki.

Oto kilka z nich:

EFEKT KULI ŚNIEGOWEJ czyli “stopniowe narastanie” w zadaniach, powtórkach i w ułożeniu materiału językowego.
KOMPAKTOWOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ – Savvy Ed to nie tylko podręcznik, to cała filozofia nauczania z wszelkimi potrzebnymi elementami, zarówno w sensie materiału nauczania, jak i samych pomocy naukowych.
SYSTEMY MOTYWACYJNE zostały wkomponowane w metodę – nie da się ich ominąć! Podczas lekcji wykorzystywane są elementy GRYWALIZACJI (np. dzieci zbierają grudki złota, aby zbudować swoje Złote Królestwo). Savvy Ed, przesyła dzieciom listy z całego świata, motywując i nagradzając aktywność i zaangażowanie.
OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE – system zaliczeń wykorzystuje elementy oceniania kształtującego. Wszystko po to, aby wspierać rozwój i talenty młodych kursantów.

Oprócz oceniania kształtującego w metodzie Savvy Ed stosowane jest także ocenianie sumujące, polegające na mierzeniu określonych umiejętności i osiągnięć uczniów pewną określoną miarą (najczęściej stopniami). Jest ona zawsze zorientowana na sukces. Nasza naczelna zasada to:

NIE WYSTAWIAMY OCEN INNYCH NIŻ A!

Po prostu – jak dziecko zaliczy daną część materiału, dostaje A (odpowiednik oceny „6” w angielskim systemie oceniania). Dziecko dostaje tabelę zaliczeń, a niej dokładne wytyczne jeśli chodzi o rodzaje zaliczeń oraz o umiejętności jakimi musi wykazać, aby dany element zaliczyć.

CO ZNAJDUJE SIĘ W ZESTAWIE KURSANTA?

  • Savvy Book czyli podręcznik ucznia
  • Snowball Book czyli książka ćwiczeń
  • Parent’s Book książka dla rodzica
  • Audio CD płyta z nagraniami
  • Savvy Tile to magiczna płytka powodująca, że część tekstu w podręczniku “znika”
  • Teczka z logiem Savvy Ed

Dodatkowo każdy uczeń ma dostęp do aplikacji Savvy Quest pełnej edukacyjnych gier wspierających naukę języka angielskiego metodą Savvy Ed.

SAVVY ED W DOMU I ZADANIA DOMOWE

Metoda Savvy Ed dedykowana jest uczniom wczesnoszkolnym. Znaczy to, że wsparcie rodziców, szczególnie w przygotowaniu się do lekcji i odrobieniu zadania domowego jest niezbędne. Dlatego kontakt i współpraca rodziców z lektorem ma ogromne znaczenie – zarówno pod względem organizacyjnym, dydaktycznym, ale także (a może przede wszystkim) motywacyjnym i dlatego tak bardzo o to dbamy.

Zadania domowe są strategicznym elementem całego programu. Chodzi o to, żeby zwielokrotnić kontakt z językiem obcym. Dlatego, zadania domowe zostały mocno przemyślane, żeby dawały rezultaty, ale były jak najmniej czasochłonne i pracochłonne zarówno dla dziecka jak i rodzica.